Archiwum aktualności

Sprawozdanie Sołtysa oraz wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej

2017-01-25 | Kategoria: Aktualności

24 stycznia odbyło się zebranie wiejskie sprawozdawczo-wyborcze. Sołtys, który zwołał zebranie przedstawił rozliczenie budżetu sołeckiego sołectwa Dąbrówka Wielkopolska za 2016 rok oraz plany związane z rokiem 2017. 

Spotkanie dotyczące przyszłości Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej

2017-01-22 | Kategoria: Aktualności

25 stycznia o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej. W zebraniu będzie uczestniczył Burmistrz Zbąszynka – Wiesław Czyczerski. Spotkanie będzie okazją do dyskusji nad propozycjami związanymi z reformą oświaty, która przekształca Szkoły Podstawowe w placówki ośmioklasowe, a nie jak dotychczas jedynie sześcioklasowe.

Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia Miłośników Kultury Dąbrowieckiej w Dąbrówce Wielkopolskiej

2017-01-18 | Kategoria: Aktualności

Podaje się do publicznej wiadomości, że na podstawie Uchwały nr 1/10/2016 Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Miłośników Kultury Dąbrowieckiej w Dąbrówce Wielkopolskiej / KRS 0000239639 / z dnia 01.10.2016 r. w sprawie postawienia Stowarzyszenia w stan likwidacji i jego rozwiązania wszczęta została likwidacja Stowarzyszenia Miłośników Kultury Dąbrowieckiej  z siedzibą w Dąbrówce Wielkopolskiej ul. Piastowska 37.

Sprawozdawcze zebranie sołeckie

2017-01-17 | Kategoria: Aktualności

24 stycznia o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp. odbędzie się sprawozdawcze zebranie sołeckie. Sołtys zaprasza chętnych mieszkańców do udziału.

Gwiazdory przyjdą 24 grudnia

2016-12-18 | Kategoria: Aktualności

Mieszkańcy Dąbrówki Wielkopolskiej odnawiają tradycję wigilijną. 24 grudnia wyjdą Gwiazdory (wraz z Gwiazdkami) i odwiedzą najmłodszych. W jakim celu? Oczywiście dokładnie przepytać ich z zachowania w mijającym roku oraz np. z pacierza. W zamian za poprawne odpowiedzi dzieci dostaną oczywiście upragnione prezenty. To nie takie proste, bo Gwiazdory wyglądają dość… przerażająco.

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

2016-12-14 | Kategoria: Aktualności

11 grudnia 2016 r. w sali Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp. odbył się " Kiermasz Świąteczny z Kolędą", tradycyjnie już zorganizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. Atmosferę zbliżających się Świąt wzbogaciły stroiki i wianki oraz własnoręcznie wykonane upominki z mydła, metodą decoupage, które wykonali uczniowie wraz ze swoimi rodzinami na warsztatach pod okiem pani Adriany Pawelskiej. 

Dzień Języków Obcych i goście z daleka.

2016-11-09 | Kategoria: Aktualności

Dzień Języków Obcych w Szkole Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej miał tym razem nieasomity przebieg. Dzieci odwiedzili goście z Białorusi, Indii i Kenii. Pozwoliło to uczniom podszkolić swoje umiejętności językowe, a co najważniejsze wypróbować je w praktyce. Atmosfera była wspaniała!

Fundusz Sołecki 2017- zebranie wiejskie

2016-09-19 | Kategoria: Tablica ogłoszeń
W poniedziałek, 26 września o godzinie 19:00 odbędzie się przesunięte spotkanie wiejskie na temat funduszu sołeckiego na rok 2017. Wszystkich, którym jest bliski temat podziału środków w budżecie naszego sołectwa serdecznie zaprasza Sołtys wsi - Piotr Kociołek wraz z Radą Sołacką.

Dożynki w Gminie Zbąszynek

2016-09-12 | Kategoria: Aktualności
11 września odbyły się Dożynki w Gminie Zbąszynek.  Gospodarzem tegorocznego święta plonów była Dąbrówka Wlkp. Dożynki gminne odbyły się w ramach realizacji projektu pn. „Smaki Miast Partnerskich”, w którym udział wzięli również mieszkańcy z partnerskiego Peitz (Niemcy) oraz Bedum (Holandia). Święto plonów w naszej Gminie miało w tym roku wyjątkowo piękną oprawę, dzięki pogodzie i dekoracjach przygotowanych przez mieszkańców.

Rajd Koziołka, czyli impreza, która promowała Dąbrówkę Wielkopolską

2016-09-04 | Kategoria: Aktualności

Osiemdziesięciu trzech śmiałków stawiło się na starcie rajdu na orientację, który wziął swoją nazwę od regionu, w którym się odbywa. Rajd Koziołka bo o nim mowa, miał miejsce w sobotę 3 września i zgromadził całkiem pokaźną liczbę uczestników z całego województwa.

<< <  Strona 2 z 13  > >>