2018-07-08, Kategoria: Aktualności

175 lat OSP Dąbrówka Wielkopolska


175 lat OSP Dąbrówka Wielkopolska

175 lat ma jednostka OSP w Dąbrówce Wielkopolskiej. To najwięcej spośród tych, które działają w naszym województwie . Jest to także wynik znaczący w skali kraju. 7 lipca odbyły się uroczystości przekazania nowego sztandaru z tej właśnie okazji.

W obchodach uczestniczyli druhowie-jubilaci, członkowie okolicznych jednostek OSP i PSP, a także władze z każdego poziomu kierownictwa OSP oraz mieszkańcy  Dąbrówki Wielkopolskiej.

Uroczystości rozpoczęła msza święta, na której uroczyście poświęcono nowy sztandar. Korowód przeszedł do pobliskiego parku, gdzie nastąpiło nadanie nowego sztandaru i pożegnanie starego. Przedstawiono także historię straży w Dąbrówce Wielkopolskiej. Nie obyło się bez łez i wzruszeń.

Na nowy sztandar przepięto wszystkie odznaczenia, które otrzymała jednostka. Podczas uroczystości nadano medale druhom, którzy zasłużyli na nie swoją postawą i służbą.

Uroczystości były połączone z zabawą i występami lokalnych zespołów. Na scenie pojawił się także kabaret Klakoty, który jak zwykle „obgadał” wszystkie wydarzenia od ostatniego spotkania.

Druhom z OSP Dąbrówka Wielkopolska życzymy jeszcze wielu jubileuszów, dużo zdrowia i chęci do walki o życie i zdrowie mieszkańców. Oczywiście liczymy na to, że w najbliższym czasie pojawi się u nich nowy samochód, który pomoże im jeszcze lepiej wykonywać tę społecznie odpowiedzialną pracę!


"Bo wszędzie gdzie życie i mienie człowieka

Gotowy potargać na strzępy los zły,

Śpieszmy z pomocą - bo nie ma co zwlekać

Rycerze Floriana - to my! (...)"

Jerzy Skokowski

Galeria zdjęć

comments powered by Disqus