Archiwum aktualności

Kontynuacja budowy łącznika Piastowska-Zbąszyńska

2015-03-09 | Kategoria: Inwestycje
Trwa kolejny etap budowy łącznika Piastowska-Zbąszyńska. Przypomnijmy, że całość prac z oddaniem do użytku ma zakończyć się do 30 kwietnia 2015 roku. Aktualnie wykonywane jest korytowanie drogi.

Dzień Kobiet

2015-03-08 | Kategoria: Aktualności

Szanowne Panie,

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom, a w szczególności Mieszkankom Dąbrówki Wielkopolskiej życzenia wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji w życiu rodzinnym i zawodowym. Niech uśmiech na twarzy, szczęście i pogoda ducha towarzyszą Wam każdego dnia!

Plac zabaw i skwer skończony!

2015-03-07 | Kategoria: Aktualności
Wygląda na to, że zakończyła się budowa placu zabaw za szkołą. Nie ma już robotników na placu budowy, chociaż jest on ogrodzony jeszcze taśmą. Powstało miejsce do zabaw oraz został zagospodarowany skwer. Teraz tylko czekać na oficjalne oddanie do użytku. A jak Wam się podoba nowe miejsce?

Witrualne klakotanie

2015-03-05 | Kategoria: Aktualności
Znany i lubiany dąbrowiecki kabaret Klakoty pojawił się w sieci. Dziewczyny założyły fanpage na popularnym serwisie społecznościowym i teraz mogą bez przeszkód klakotać wirtualnie. Do tej pory mogliśmy je słyszeć jedynie na festynach i innych wydarzeniach związanych z Dąbrówką (ale nie tylko). Jeśli ktoś jest ciekawy jak klakotają - zapraszamy na Facebooka.

Reportaż o zespole śpiewaczy "Dąbrowszczanka"

2015-03-04 | Kategoria: Społeczności
"Pan Mieczysław Połomka dąbrowiecką historię poznawał z opowieści babci, która zawsze mówiła: ...kochane wnuczki mieszkacie na terenie Niemiec, ale zawsze pamiętajcie, że jesteście Polakami." - tak zaczyna się reportaż, którego autorem jest Pan Cezary Galek - redaktor Radia Zachód. Zapraszamy do odsłuchania reportazu o zespole (data nagrania: październik 2013 r).

Ogródek na oknie!

2015-03-03 | Kategoria: Wieści z przedszkola

Tak przedszkolaki witają wiosnę:

„Hej, powiedzmy wiośnie,
co już u nas w kąciku przyrody rośnie!
Może się pospieszy?!
Słonkiem, kwiatami wszystkich nas ucieszy…”

Dąbrówka w 1948 roku - film

2015-03-03 | Kategoria: Dawne czasy
Jak wyglądały dożynki w 1948 roku? Jak wyglądali ludzie z Dąbrówki Wielkopolskiej w tamtym czasie? Przedstawiamy film propagandowy, stworzony przez władze komunistyczne z tego właśnie okresu. Pomijając cel stworzenia tego dokumentu, można zobaczyć tam kościół w Chlastawie oraz korowód dożynkowy z Dabrówki na samym końcu filmu.

Plac zabaw rośnie w oczach!

2015-03-02 | Kategoria: Inwestycje
Plac zabaw za Szkołą Podstawową rośnie w oczach! Widać już doskonale jak będzie wyglądał i jakiej jakości sa sprzęty, które będa tam zainstalowane. Przypomnijmy, że jego wykonawca ma skończyć plac do 15 marca 2015 r.

Dąbrówka ma stronę internetową!

2015-02-28 | Kategoria: Tablica ogłoszeń
Oto jest! Strona naszego sołectwa znalazła się w sieci. Dzięki staraniom kilku osób mamy swoje miejsce w sieci. Może jeszcze nie jest zbyt rozbudowana, może jeszcze jej brakuje treści, ale istnieje i ma się dobrze. Będzie rozwijana najlepiej jak można.

Zebranie sprawozdawcze strażaków

2015-02-28 | Kategoria: Społeczności
We wtorek 27 lutego o godz. 18:00 odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Dąbrówka Wielkopolska. Strażacy oraz zaproszeni goście zebrali się w sali nad remizą. Zostały odczytane sprawozdania z działalności OSP oraz protokół komisji rewizyjnej. Druhowie jednogłośnie przyjęli raporty i przegłosowali absolutorium dla Zarządu.

<< <  Strona 12 z 13  > >>