Archiwum aktualności

2017-02-23, Kategoria: Aktualności

Cymper 2017 zapowiada się świetnie!


Cymper 2017 zapowiada się świetnie!

Zapowiada się kolejny wspaniały Cymper w Dąbrówce Wielkopolskiej. Tak jak rok temu organizuje go nieformalna grupa „Wiesioło”. Wszystko już dopięte na ostatni guzik i wszyscy wyczekują niedzieli, bo wtedy przebierańcy zbiorą się przy pałacu, aby wyruszyć w barwnym korowodzie i odwiedzić tych mieszkańców, którzy chcą przyjąć szczęście do swojego domu.

Tak bowiem mówi tradycja: kto przymie Cymper, ten będzie miał szczęście i dobrobyt. A niechby ktoś spróbował schować się do domu! Oj, kiepski i chudy przed nim rok. Dotyczyło to szczególnie bambrów czyli gospodarzy. Mieszkańcy Dąbrówki Wielkopolskiej bardzo chętnie przyjmują Cymprowiczów. Ci z kolei starają się wymyślać najróżniejsze przebrania, bo Klakoty – lokalny kabaret na zebraniu, czyli podczas ich występu na letnim festynie ogłosi najlepszego Cymprowicza i Cymprowiczkę tego roku. Rok temu wybrano jednogłośnie księdza i „Conchitę”, którzy pojawili się na scenie i odebrali swoje nagrody.

- Cieszymy się, że uczestniczymy w Cymprze jako Para Młoda - mówią tegoroczni "nowożeńcy". - To dla nas wyzwanie i wyróżnienie zarazem. Nie zawiedziemy mieszkańców na pewno.

Celowo nie zdradzamy kim są, to trochę nasza niespodzianka! A jaki będzie Cymper w 2017 roku? Na pewno kolorowy.

- To tak naprawdę sondowanie, czy ludzie chcą odnawiać tradycję – mówi jedna z organizatorek, Bożena Jędrzejczak. – Zobaczymy ilu będzie chętnym w tym roku. Pewną rolę może tu odegrać pogoda.

- W święta bożonarodzeniowe udało nam się zorganizować tzw. Gwiazdorów – przypomina Paweł Bimek. – Ludzie zareagowali bardzo pozytywnie.

Tradycja nie umiera. Wskrzeszamy ją jak tylko możemy, bo Dąbrówka tradycją stoi od lat, od bardzo wielu lat.

 

Program Cympra 2017:

12:00 Zbiórka pod Pałacem

12:30 Start Cympra

Trasa: Mała, Główna, Trzcielska, Polna, Trzcielska, Główna

18:00 Koniec Cympra pod Remizą

 

 

Mapa tegorocznego Cympra:

 

 

 

Przeczytaj koniecznie:

- Regulamin Cympra 2017

comments powered by Disqus