Archiwum aktualności

2017-11-17, Kategoria: Inwestycje

Inwestycje zapisane w budżecie


Inwestycje zapisane w budżecie

15 listopada odbyło się posiedzenie połączonych komisji Rady Miejskiej w Zbąszynku. Pośród tematów związanych z sesją zaplanowaną na 23 listopada padły pytania o inwestycje zaplanowane w przyszłorocznym budżecie.

Co będzie zrobione w 2018 roku?

(fot. Waldemar Roszczuk)

- rozpoczęcie budowy Hali Sportowej w Zbąszynku

Gmina Zbąszynek z sukcesem starała się o środki pozostające w gestii Ministerstwa Sportu i Turystyki. 2 426 800 zł dofinansowania decyzją z dnia 14 listopada trafi do budżetu gminy zasilając inwestycję wartą ponad 10 mln zł. Realizacja hali to główny sportowy cel naszej gminy na kolejne lata.

- rozpoczęcie modernizacji oczyszczalni ścieków

Gmina Zbąszynek złożyła wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Wszystko wskazuje na to, że i tu otrzymamy dofinansowanie do modernizacji oczyszczalni ścieków. To dobra wiadomość, bo na ten moment przekroczenie norm będzie powodowało naliczanie wyższych opłat, co mogłoby wpłynąć na stan naszych portfeli. To najważniejsza inwestycja w najbliższych latach

- remont ulicy Dworcowej w Dąbrówce Wielkopolskiej

Obyły się postępowania na remont tej ulicy (będącej drogą powiatową) w technologii płyt. Niestety nie zakończyło się to podpisaniem jakiejkolwiek umowy ze względu na brak wykonawców. Czekamy na następne postępowania. Na razie zadanie jest wpisane do budżetu Powiatu Świebodzińskiego na 2018 rok.

- remont/ przebudowa ulicy Małej w Dąbrówce Wlkp. (odcinek północny – od strony Dworcowej)

Zadanie ze względu na brak pozwolenia na budowę zostało przełożone na rok 2018 z kwotą w budżecie 500 tys. zł. Dokumenty dot. pozwolenia na budowę nie zostały do tej pory złożone w Starostwie Powiatowym ze względu na braki (mapki). Przetarg według Burmistrza może być ogłoszony zaraz po otrzymaniu pozwolenia na budowę już w zimie. Szacunkowa wartość kosztorysowa zadania to 1 200 000 zł, Gmina będzie starała się ograniczyć koszty inwestycji poprzez zastosowanie mniejszej podbudowy, ale niektóre koszty (kanalizacja burzowa związana z odprowadzeniem wody z części ulicy Dworcowej) są nie do przeskoczenia.

- budowa ścieżek rowerowych w Gminie Zbąszynek

Ścieżki powstaną! Projekt ścieżki rowerowej Kosieczyn-Chlastawa jest już gotowy, pozostają dwie: Dąbrówka Wlkp. - Rogoziniec oraz Kosieczyn - Kręcko z odnogą do Podmokli Wielkich. Zadanie jest wielkim wyzwaniem, bo ścieżki (wszystkie w gminach: Zbąszynek, Babimost i Kargowa) mają być gotowe do… września 2018 r. To duże wyzwanie projektowe i wykonawcze, zwłaszcza, że niektórych procedur związanych z dokumentacją nie da tak po porostu przeskoczyć.

comments powered by Disqus