Archiwum aktualności

Kolędy i pastorałki na ludową nutę

2015-02-20 | Kategoria: Aktualności
Kolędy są takie „ludzkie”, rodzinne, swojskie i bliskie wszystkim. Także ich forma literacka sprawia, że są one chętnie wykonywane. Na ich przetrwanie miała wpływ przebogata i ciągle odnawialna forma muzyczna. My jednak chcemy śpiewać i grać je tak, jak śpiewali i grali je nasi przodkowie, czyli kolędy i pastorałki na ludową nutę!”. Tymi słowami rozpoczął się 28 stycznia b.r. koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez Szkołę Podstawową w Dąbrówce Wlkp., pod kierunkiem dyrektor Ewy Kubickiej i Eugeniusza Trochanowskiego.

Zebranie Sołeckie wybrało Sołtysa oraz Radę Sołecką na kolejne 4 lata.

2015-01-27 | Kategoria: Tablica ogłoszeń
27.01.2015 r., we wtorek, odbyły się dwa zebrania sołeckie. Na pierwsze, zwołane na godzinę 18:00 nie przyszła wymagana statutem sołectwa ilość osób, aby zapewnić kworum. Burmistrz będący przewodniczącym zebrania zwołał natychmiast kolejne na godzinę 18:30. Zgodnie ze statutem, na kolejnym zebraniu kworum nie było wymagane.

Zebranie sołeckie - wybory!

2015-01-25 | Kategoria: Tablica ogłoszeń
Już we wtorek zebranie sołeckie, na którym będziemy wybierać sołtysa oraz radę sołecką. Serdecznie zapraszamy do udziału. Spotykamy się w "biedronce" o godzinie 18:00. Razem wybierzmy ludzi, którzy będą dbać o finanse sołectwa przez następne cztery lata!

Co ci Radni... czyli sesje Rady Miejskiej W Zbąszynku w pigułce

2014-01-21 | Kategoria: Aktualności
Co ci Radni...

<< <  Strona 13 z 13