Archiwum aktualności

Dąbrowiecki folklor przez duże F!

2018-11-30 | Kategoria: Aktualności

W okresie 01.10.2018 r. do 20.11.2018 r. Zbąszynecki Ośrodek Kultury realizował projekt pn. „Dąbrowiecki folklor  w gwarze, śpiewie i muzyce”. ZOK na zadanie otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. Etnopolska w kwocie 10 4000,00 zł brutto.

175 lat OSP Dąbrówka Wielkopolska

2018-07-08 | Kategoria: Aktualności

175 lat ma jednostka OSP w Dąbrówce Wielkopolskiej. To najwięcej spośród tych, które działają w naszym województwie . Jest to także wynik znaczący w skali kraju. 7 lipca odbyły się uroczystości przekazania nowego sztandaru z tej właśnie okazji.

Zakończenie karnawału w Dąbrówce Wielkopolskiej czyli cymprowanie na całego.

2018-02-10 | Kategoria: Aktualności
Grupa nieformalna "WIesioło" zaprasza do Dąbrówki Wielkopolskiej 11 lutego 2018 roku. W jakim celu? Aby radośnie i na ludowo zakończyć tegoroczny karnawał. Cymprowicze, jak co roku, obtańcują mieszkańcównaszej wsi życząc im wszystkiego dobrego na następny rok.

Kolędowali na ludowo (wideo)

2018-01-11 | Kategoria: Aktualności

„Kolędy i Pastorałki na Ludową Nutę” kolejny raz odbyły się w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wielkopolskiej. Jak zwykle do naszej miejscowości zjechały się liczne zespoły z Regionu Kozła, aby zaprezentować swoje wykonania bożonarodzeniowych utworów.

Inwestycje zapisane w budżecie

2017-11-17 | Kategoria: Inwestycje

15 listopada odbyło się posiedzenie połączonych komisji Rady Miejskiej w Zbąszynku. Pośród tematów związanych z sesją zaplanowaną na 23 listopada padły pytania o inwestycje zaplanowane w przyszłorocznym budżecie.

Co będzie zrobione w 2018 roku?

(fot. Waldemar Roszczuk)

Pippi nie siedzi prosto przy stole

2017-05-09 | Kategoria: Aktualności

Ruda dziewczynka z ogromną wyobraźnią i mnóstwem pomysłów przyjedzie do Dąbrówki Wielkopolskiej! Teatralny namiot stanie przy pałacu 1 sierpnia - to efekt umowy jaką w ramach projektu „Pippi Pończoszanka” podpisał ZOK. Dwudniowe wydarzenie to nie lada gratka dla miłośników Pippi , którą będzie można zobaczyć w spektaklu, który zakończy pobyt teatru w Gminie Zbąszynek.

Strażacy dostali prezenty

2017-04-22 | Kategoria: Aktualności

OSP Dąbrówka Wielkopolska otrzymała od Grupy Nieformalnej „Wiesioło” kilka prezentów. To podziękowanie za współpracę przy organizacji wydarzeń w Dąbrówce Wielkopolskiej. Druhowie otrzymali część szklanych naczyń do kuchni oraz bardzo potrzebne w kierowaniu ruchem nowoczesne lizaki.

Cymper 2017 - zabawa jak dawniej!

2017-02-27 | Kategoria: Aktualności

W niedzielę 26 lutego barwny cyprowy korowód wyruszył po Dąbrówce Wielkopolskiej zaraz po tym, jak grupa reprezentująca miejscowość wróciła ze Zbąszynia z prezentacji Cymprów i wspólnego zdjęcia na rynku. Pod pałacem został odczytany regulamin, aby wszyscy wiedzieli jakie są ich prawa i obowiązki. 

Cymper 2017 zapowiada się świetnie!

2017-02-23 | Kategoria: Aktualności

Zapowiada się kolejny wspaniały Cymper w Dąbrówce Wielkopolskiej. Tak jak rok temu organizuje go nieformalna grupa „Wiesioło”. Wszystko już dopięte na ostatni guzik i wszyscy wyczekują niedzieli, bo wtedy przebierańcy zbiorą się przy pałacu, aby wyruszyć w barwnym korowodzie i odwiedzić tych mieszkańców, którzy chcą przyjąć szczęście do swojego domu.

8 klas Szkoły Podstawowej ponownie w Dąbrówce Wielkopolskiej

2017-01-25 | Kategoria: Aktualności

- Mam nadzieję, że dzisiejsza dyskusja będzie pozytywna dla Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkopolskiej, najstarszej szkoły podstawowej w województwie lubuskim – takimi słowami otworzyła spotkanie w sprawie reformy oświaty Ewa Kubicka, dyrektor Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej.

Strona 1 z 13  > >>